Inter-Yachting Charter and Yachting Croatia

Návštěvní kniha

Prosím, napište své dojmy v naší návštěvní knize!

Odložte připomínky, návrhy, kritiky a pochvaly samozřejmě. Vaše komentáře nám může pomoci zlepšit a rozvíjet naši nabídku.

Robert Earl (10.01.2021., 1:19)

Your rate: ✮✮✮✮

 
Woody Bouyounes (21.04.2017., 12:44)

Your rate: ✮✮✮✮✮

My family and I wanted to get our 1st experience sailing so we were looking around for the best service to introduce us to this lifestyle. We found a few companies near Zadar and after a thorough screening process, we decided to go for Inter-Yachting. We booked our trip in December for 1 week in April. Since the beginning, the Inter-yachting team was very reactive, professional and accommodating. They guided us through the entire process, provided us with good references before we got to Croatia so we could get most of our provisions organized and spend more time on the water. For a family that has not sailed for extended period of time, this experience needed to be relaxed and positive, and thanks to Dragan and his team, I could not have asked for better. We sailed Kristina, a 37’ Bavaria. She sailed well, was clean and easy to maneuver. The check-in process with the skipper was excellent as we walked through the systems and he advised us on areas to avoid and places to visit and eat, not to mention, the marina was amazing and clean. Now back to work, I am already planning our next trip and I will be definitely returning to Inter-Yachting but this time to rent a bigger boat for added experience. If looking to sail, then do not hesitate to go with Inter-Yachting, you will not be disappointed. Thank you for the Inter-Yachting team, the vacation of a lifetime.
 

Napište nám!

SÍDLO SPOLEČNOSTI:
Plješivička 1, 10040 Záhřeb, Chorvatsko
T: +385 1 2993 352
T: +385 1 2989 484
F: +385 1 2993 347
M: +385 98 822 151
E: mc@inter-yachting.hr

Návštěvní kniha

Prosím, napište své dojmy v naší návštěvní knize! Odložte připomínky, návrhy, kritiky a pochvaly samozřejmě. Vaše komentáře nám může pomoci zlepšit a rozvíjet naši nabídku.

Příležitost pro klienty

Co nabízíme novým klientům?

  • flexibilní slevy
  • platbu na splátky
  • on-line podpora

Možnosti

Marina Dalmacija

Naše základna se nachází v Sukošan, Marina Dalmacija, 7 km jižně od Zadaru. OFFICE: Opak 6. molo je nový oficiální administrativní budova Marina Dalmacija, vedle restaurace. Naše kancelář je v přízemí budovy.
Check in: oficiálně v 16,00 hod
Check out: 09:00 hod

Společenská odpovědnost

Chorvatsko bez zaminovaného území

Inter – Yachting  se rozhodl, že podpoří nadaci „Chorvatsko bez zaminovaného území“ a zúčastní se sbírky naléhavě nutných peněžitých prostředků pro zbylých 840 km2...

Partner Links
Aquadino.cz - Pronájem lodí a jachet Restoran apartmani Duje Sailing yachts for charter for sailing holidays worldwide Onway location de voiliers Mapa Chorwacji - Twoja mapa turystyczna!

Send us request